Bezpośrednio podczas wyjścia z helikoptera uzyskiwany jest sat na bardzo niskiej prędkości. Bardzo trudna figura, wymagająca sporego wyczucia skrzydła.

Przygotowanie:

By zapobiec skręceniu w taśmach, ustaw swoją uprząż do pozycji siedzącej i poluzuj maksymalnie taśmę piersiową.

Wejście:

Zacznij wykonywać helikopter na prawą stronę. Musi być bardzo stabilny, i bez żadnych oscylacji czaszy. W tym samym momencie powoli przesuń ciężar swojego ciała na negatywną stronę i delikatnie odpuść prawą sterówkę do góry (ale nie do końca, tylko parę centymetrów). Dzięki temu skrzydło zacznie wychodzić z helikoptera i powoli ruszy asymetrycznie do przodu. W tym momencie wypchnij lewe taśmy najmocniej jak potrafisz (pozycja sat) by zapobiec podwinięciu po lewej stronie skrzydła. Prawa strona skrzydła będzie wyżej (ponieważ ją hamujesz) zupełnie jak w sacie i powoli cały układ zacznie się rozpędzać. Poczekaj aż prędkość rotacji się trochę zwiększy, a potem dociągnij prawą sterówkę. Dzięki temu ustabilizujesz całą rotację - sata.

Wyjście:

Wyprowadź sata tak jak zwykle to robisz...

Zagrożenia:

Wszystkie zagrożenia Helikoptera i Sata. Jeżeli Twój "timing" jest zły i spróbujesz wejść do sata zbyt wcześnie, bez prędkości, albo za mocno zaciągniesz sterówkę, bardzo łatwo możesz skończyć w brzydkiej negatywce, albo otrzymasz duże podwinięcie po zewnętrznej stronie obrotu.

Spotkać mnie możesz

Na Skalce
Na Velkym Javorniku
Na Javorovym

Copyright

Copyright © 2024 Flyordie - największa baza paralotniowych przewodników. Wszelkie prawa zastrzeżone.